Jak začít podnikat? Koupí předzaložené společnosti!

ready made společnost

Pokud se rozhodnete podnikat, smiřte se dopředu s tím, že to nebudete mít jednoduché. Některé kroky si ale na začátku můžete výrazně usnadnit.

Hned na začátku se totiž můžete vyhnout tomu, abyste chodili po úřadech a vyřizovali všechny potřebné dokumenty pro založení nové firmy. Koupí předzaložené společnosti si ušetříte i spoustu času se zařizováním všech dalších navazujících úředních záležitostí. Zákon například ukládá lhůty, během kterých se musí podat návrh na zápis do obchodního rejstříku. Pokud nemáte rádi vyřizování na úřadech, je možné si všechny tyto starosti ušetřit.

Na začátku podnikání se musíte vyrovnat s nároky, které na vás klade vyřizování na úřadech. Musíme ovšem přiznat, že kvalita úřadů a chování úředníků se dost změnila k lepšímu ve srovnání s minulými časy. Kdysi bylo nutností přijít pokorně na úřad s žádostí výhradně v úředních hodinách a nepřijít v době polední přestávky a ještě k tomu přinést úředníkovi mleté kafe nebo aspoň bonboniéru. Největším přečinem bylo z nedostatku času přijít či vyrušovat telefonátem mimo stanovené úřední hodiny.

 

V náročnosti založení firmy je Česká republika na 140. místě

Podle studie Doing Business Mezinárodní banky pro obnovu a rozvoj a Světové banky, která sumarizuje data za rok 2016, je naše země na 65. místě v žebříčku srovnávajícím náročnost podnikání ve 185 zemích světa. Toto umístění v sedmé desítce není určitě chvályhodné.

Ovšem v porovnání administrativní náročnosti založení firmy se naše země umístila až na 140. místě. V této kategorii se bere v úvahu především počet úkonů, potřebných na začátku podnikání, dále čas, než úřady vaši žádost vyřídí, náklady na založení společnosti a také výše minimálního požadovaného kapitálu.

 

ŽEBŘÍČEK ZEMÍ PODLE PODMÍNEK PODNIKÁNÍ
(STAV K ROKU 2016)
ŽEBŘÍČEK ZEMÍ PODLE NÁROČNOSTI ZALOŽENÍ FIRMY
(STAV K ROKU 2016)
1. Singapur 1. Nový Zéland
2. Hongkong 2. Austrálie
3. Nový Zéland 3. Kanada
4. USA 4. Singapur
5. Dánsko 5. Makedonie
6. Norsko 6. Hongkong
7. Velká Británie 7. Gruzie
8. Korejská republika 8. Rwanda
9. Gruzie 9. Bělorusko
10. Austrálie 10. Irsko
20. Německo 52. Maďarsko
28. Švýcarsko 67. Nizozemsko
29. Rakousko
83. Slovensko
31. Nizozemsko
97. Švýcarsko
46. Slovensko
106. Německo
54. Maďarsko
55. Polsko 124. Polsko
134. Rakousko
65. Česká republika 140. Česká republika
   

 

Naši podnikatelé neustále kritizují všechny administrativní bariéry. Mnozí lidé nenašli odvahu se pustit do podnikání, když si představí, co vše by museli na začátku absolvovat.

Ještě před několika lety bylo nutností podstoupit dlouhá jednání na úřadech a pak čekat i několik týdnů, jak dopadla vaše žádost. Dnes už toto není nutné. Založení společnosti s ručením omezeným už nemusí být složité, když vám pomohou specializované firmy. Navíc tyto firmy mají v nabídce i takzvané předzaložpředzaložené společnosti (Ready Made společnosti).

Tyto společnosti jsou vytvořeny specializovanými firmami, které se tímto druhem podnikání zabývají. Mají svůj název, zápis v obchodním rejstříku, identifikační číslo a splacený základní kapitál. Protože tyto předzaložené společnosti nemají žádnou historii, nemusíte se po jejich zakoupení obávat toho, že by vám hrozilo od této firmy například věcné břemeno nebo nějaké nesplacené závazky.

 

Více informací na www.readymade-spolecnosti.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *